Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpiecznych Świąt Wielkanocnych !
Z okazji Świąt Wielkanocnych kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie składają najserdeczniejsze życzenia.
-
Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas świąt?
Podczas Świąt Wielkanocnych zadbajmy o nasze bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo naszej własności. Pragniemy przekazać kilka rad, które warto wziąć pod uwagę, aby święta były radosne i bezpieczne.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński z okazji Świąt Wielkanocnych złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Przedświąteczne spotkanie środowiska policyjnego z Warmii i Mazur
„W ten świąteczny czas doceńmy to co najważniejsze, a więc tych, z którymi zasiadamy do świątecznych stołów” – z takimi słowami do zebranych zwrócił się insp. Mirosław Elszkowski podczas przedświątecznego spotkania kadry kierowniczej i związków zawodowych Policji z Warmii i Mazur oraz zaproszonych gości. Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżnień, rozkazów personalnych i złożenia życzeń.
-
„Bezpieczny weekend – Wielkanoc”
Jak co roku o tej porze policjanci przygotowują się do wzmożonej pracy na drogach. Przed nami policyjne działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Gdy jedni będą świętować i cieszyć się czasem z bliskimi przy świątecznym stole, policjanci zadbają, by wszystkie świąteczne wyjazdy i powroty były bezpieczne. Jednak, żeby tak faktycznie było, to każdy z nas musi o to zadbać, przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
-
#SuperDzielnicowy 2026! - głosowanie trwa
Od 16.02.2026 r., można oddawać głosy na swojego dzielnicowego! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz czwarty, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, prowadzą internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku Plebiscyt odbywa się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!
-
Podsumowanie działań policji w zakresie ochrony osób przed wychłodzeniem organizmu w okresie zimowym 2025/2026
Wraz z końcem marca zakończono zintensyfikowane, ogólnopolskie działania prewencyjne związane z ochroną osób najbardziej narażonych na skutki niskich temperatur. Od 1 listopada 2025 r. do 31 marca 2026 r. jednym z priorytetów służb była ochrona życia ludzkiego przed tragicznymi skutkami hipotermii.
-
Wyrok za odpalenie petardy podczas meczu w Ostródzie
Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał wyrok wobec 30-letniego mężczyzny, który podczas meczu rozegranego 7 marca br. odpalił petardę hukową, zakłócając porządek publiczny. Sprawca został uznany za winnego czynu o charakterze chuligańskim i ukarany grzywną.
-
Bezpieczeństwo jest najważniejsze – kierowanie bez uprawnień ma swoje konsekwencje
Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień to nie tylko nieodpowiedzialność, ale przede wszystkim naruszenie prawa, które niesie za sobą poważne konsekwencje.