Aktualności
-
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
-
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
-
Poszukiwany listem gończym 39-latek zatrzymany w Ostródzie. Miał przy sobie narkotyki
Ostródzcy kryminalni zatrzymali 39-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Jeszcze przed osadzeniem w zakładzie karnym usłyszał kolejne zarzuty.
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
-
Czujność operacyjnych i szybkie działania doprowadziły do odzyskania skradzionych rowerów
Skuteczna praca policjantów operacyjnych z ostródzkiej komendy po raz kolejny przyniosła wymierne efekty. Dzięki ich czujności jeszcze tego samego dnia ustalono i zatrzymano osobę odpowiedzialną za kradzieże rowerów na terenie miasta. Funkcjonariusze odzyskali oba skradzione jednoślady, mimo że jeden z nich został już przemalowany.
-
„Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” na Bulwarze Europejskim w Ostródzie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz Grupę Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie, zainaugurowali ogólnopolski program profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Podczas spotkania zorganizowanego na Bulwarze Europejskim w Ostródzie dzieci i młodzież uczestniczyły w licznych pokazach, konkursach i zajęciach edukacyjnych promujących bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.
-
Przed nami upalny weekend – pamiętajmy o bezpieczeństwie!
Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo gorąco. Synoptycy prognozują falę upałów, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców i osób wypoczywających na terenie naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności. Wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji drogowej
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni kierujący volkswagenem, który doprowadził do kolizji drogowej na ul. Jagiełły w Ostródzie. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w jego tył. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
-
Nie zabezpieczył pojazdu. Auto stoczyło się do rowu
Przed opuszczeniem pojazdu należy pamiętać o jego właściwym zabezpieczeniu. Przekonał się o tym 55-letni kierujący hyundaiem, którego samochód stoczył się do przydrożnego rowu po tym, jak mężczyzna nie zaciągnął hamulca postojowego.
-
Kontrola czy wsparcie? Raport "Style Cyfrowego Rodzicielstwa" w Polsce
Niemal 80 proc. rodziców uważa, że największe zagrożenia w internecie dotyczą dzieci w wieku 10-13 lat. Paradoksalnie właśnie wtedy zaczynają ograniczać swoją kontrolę i zaangażowanie. Tłumaczą to brakiem czasu albo tym, że “dzieci poradzą sobie same”. Z nowego raportu NASK wynika także, że cyfrowe wychowanie w Polsce ma twarz matki. Ojcowie są znacznie mniej zaangażowani w dialog z dziećmi o cyberbezpieczeństwie.
-
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
-
Kolejna edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięta!
18 marca 2026 r. ogłoszona została XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jej organizatorem co roku jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP, wyłoniła pięciu laureatów.
-
Fałszywe inwestycje – mieszkanka regionu straciła 15 tysięcy złotych
76-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego. Kobieta, zachęcona internetową ofertą szybkiego zysku z inwestycji w kryptowaluty, przez kilka miesięcy przekazywała pieniądze fałszywym ,,doradcom finansowym’’. Gdy chciała wypłacić rzekomo wypracowane środki, zamiast pieniędzy spotkała się z próbami zastraszania. Łącznie straciła 15 tysięcy złotych.
-
Podsumowanie weekendu na drogach powiatu
W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych i 3 wypadki. Zatrzymanych zostało dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jeden w obszarze zabudowanym a drugi poza obszarem zabudowanym.
-
Przeklejali kody kreskowe i zaniżali wartość zakupów. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty
Policjanci ustalili i przedstawili zarzuty trzem mężczyznom podejrzanym o oszustwa na terenie jednego z marketów budowlanych. Sprawcy, korzystając z kas samoobsługowych, płacili za towary znacznie mniej niż wynosiła ich rzeczywista wartość. W toku czynności u jednego z podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli również narkotyki.
-
Ogólnopolski program Policji „Przyszłość a Ty” oficjalnie rusza na Warmii i Mazurach!
W sali Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie, które oficjalnie zainaugurowało ogólnopolski programu profilaktyczny Policji „Przyszłość a Ty” w województwie warmińsko-mazurskim. Program ten ma na celu rozwijanie świadomości młodzieży, a także kształtowanie w nich postaw, które pomagają radzić sobie z takimi wyzwaniami jak hejt, uzależnienia, depresja, samotność czy przemoc. Program odpowiada na współczesne wyzwania, takie jak cyberprzemoc czy trudności w relacjach międzypokoleniowych, wspierając młodzież w rozwijaniu pasji i budowaniu społeczności opartej na wartościach.
-
Wymiana doświadczeń i doskonalenie umiejętności - szkolenie negocjatorów
Tak jak zmienia się życie wokół nas, zmieniają się zagrożenia oraz metody i zasady działania w sytuacjach kryzysowych. Dlatego tak ważne jest ciągłe samodoskonalenie służb w reagowaniu na ich wystąpienie.
Ostatnio czytane
-
UWAGA! Nowa metoda oszustw przy pomocy portalu OLX oraz aplikacji WhatsApp
Sprzedajesz coś poprzez stronę OLX lub inny portal aukcyjny? Uważaj! Oszuści nie próżnują i wymyślają nowe sposoby na zdobycie Twoich pieniędzy. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możecie stracić oszczędności. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.
-
Oszustwo „na akcje Orlenu”
W internecie, na portalach społecznościowych można znaleźć fałszywe ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku poprzez inwestycję w paliwo, złoto czy akcje spółek skarbu państwa. Oszuści wykorzystują nazwy i logo firm. Obiecują szybki i duży zysk zainwestowanych pieniędzy. Zanim wpłacisz pieniądze upewnij się, że nie przekazujesz ich oszustowi.
-
Kara za wyrzucanie odpadów
Pozostawienie odpadów w niedozwolonych miejscach jest ścigane przez Policję i podlega karze grzywny z art. 75 Kodeksu Wykroczeń do 500 złotych. Informacje o nielegalnych wysypiskach można przekazywać również za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- KONTAKT
-
„Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” na Bulwarze Europejskim w Ostródzie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz Grupę Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie, zainaugurowali ogólnopolski program profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Podczas spotkania zorganizowanego na Bulwarze Europejskim w Ostródzie dzieci i młodzież uczestniczyły w licznych pokazach, konkursach i zajęciach edukacyjnych promujących bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.
-
DRÄGER DRUG TEST 5000 DLA POLICJANTÓW
Policjanci Komisariatu Policji w Morągu otrzymali nowy DRUGER DRUG TEST 5000. To kolejny sprzęt przekazany przez samorządowców w celu wsparcia i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu.
-
Doświadczasz przemocy domowej? Tu znajdziesz pomoc
Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Przemoc w rodzinie objawiać się może na wiele sposobów. Popychanie, wyzwiska, wszczynanie awantur czy ograniczanie kontaktu z otoczeniem to tylko kilka przykładów znęcania się nad bliskimi.
- Komisariat Policji w Morągu
-
Poszukiwany listem gończym 39-latek zatrzymany w Ostródzie. Miał przy sobie narkotyki
Ostródzcy kryminalni zatrzymali 39-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Jeszcze przed osadzeniem w zakładzie karnym usłyszał kolejne zarzuty.
-
Przeklejali kody kreskowe i zaniżali wartość zakupów. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty
Policjanci ustalili i przedstawili zarzuty trzem mężczyznom podejrzanym o oszustwa na terenie jednego z marketów budowlanych. Sprawcy, korzystając z kas samoobsługowych, płacili za towary znacznie mniej niż wynosiła ich rzeczywista wartość. W toku czynności u jednego z podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli również narkotyki.
Filmy
-
Skuteczna akcja ostródzkich policjantów. Złodziej infrastruktury drogowej zatrzymany na gorącym uczynku
-
Dzielnicowi znają swój rejon, a policjantem jest się zawsze, nawet po służbie
-
„A mogło to wyglądać zupełnie inaczej” – policjanci i strażacy ostrzegają krótkim filmem
-
Zarzuty dla dwóch osób podejrzanych o kradzież pojazdu
Galeria zdjęć
-
,,Bezpieczne babeczki” w Przedszkolu Samorządowym w Starych Jabłonkach – rozmowy o bezpieczeństwie i zdrowiu
-
Szkolenie RNZ – policjanci doskonalą reakcje na niestandardowe interwencje
-
Zakończenie działań „Wszystkich Świętych 2025”
-
Uroczyste Święto Policji w Ostródzie - czas wręczenia awansów i odznaczeń, ale przede wszystkim moment, by podziękować funkcjonariuszom za ich trudną, odpowiedzialną i pełną poświęceń służbę
