Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostróda: Pomimo dobrej pogody – dbajmy o bezpieczeństwo na drogach
Ładna pogoda, a z tym związana sucha nawierzchnia i dobra widoczność, sprzyjają ryzykownym i niebezpiecznym zachowaniom kierowców. „Efekt Peltzmana” to w psychologii zachowanie, polegające na tym, że im bezpieczniej czuje się kierowca, tym bardziej niebezpiecznie prowadzi pojazd. Jego poczuciu bezpieczeństwa sprzyjają zarówno korzystne warunki drogowe, jak i systemy bezpieczeństwa w samochodzie.
Dodano: 10.04.2017 -
Morąg: Znaleźli „słupa” i zaciągali na niego kredyty. Odpowiedzą przed sądem
Do sąd trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Morąga, którzy na tzw. „słupa” wspólnie wyłudzali kredyty. Nad sprawą od kilku miesięcy pracowali morąscy policjanci. 32 i 46-latek usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grożą im kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 10.04.2017 -
Ostróda: Zarzut popełnienia przestępstwa i policyjny dozór za pobicie żony
Ostródzcy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o pobicie żony. Do przestępstwa doszło w jednym z mieszkań pod Ostródą. Mieszkaniec gminy trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator do zakończenia postępowania zastosował wobec 45-latka policyjny dozór.
Dodano: 10.04.2017 -
Ostróda: Dziesiąta edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.
Dodano: 10.04.2017