Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostródzki sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką. Po wielu miesiącach awantur, kobieta zdecydowała się powiadomić o wszystkim policjantów. 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 27.03.2017 -
Odpowiadając na oczekiwania lokalnych społeczności wobec pracy dzielnicowych, a także biorąc pod uwagę oczekiwania dotyczące tej służby w świetle nowych uregulowań prawnych, dzielnicowi z Ostródy i Iławy wzięli udział w zorganizowanym przez przedstawicieli z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szkoleniu.
Dodano: 27.03.2017 -
Policjanci z Morąga zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej volkswagena. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że 51-latek prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
Dodano: 27.03.2017 -
Ostródzcy policjanci przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystywali urządzenia do pomiaru prędkości, jak również radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego tzw. wideorejestratory. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podczas działań skontrolowali ponad 70 pojazdów i nałożyli 32 mandaty karne za przekroczenie prędkości przez kierujących.
Dodano: 27.03.2017