Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Na ratunek Poli!” Ruszyła dystrybucja policyjnych materiałów edukacyjnych pn. „Profilaktyka Smyka”

1600 książeczek dla przedszkolaków i uczniów oraz 50 pakietów dla nauczycieli z powiatu ostródzkiego. Takie zmówienie udało się zrealizować ostródzkim policjantom dzięki współpracy przedstawicieli poszczególnych samorządów naszego powiatu oraz samego starostwa. Część najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, do których skierowana jest innowacyjna policyjna akcja edukacyjna pn. „Profilaktyka Smyka”, miała już okazję poznać fikcyjną bohaterkę książki pn. „Na ratunek Poli!”. Teraz za sprawą włodarzy materiały trafią do dzieci.

Przypomnijmy!

3 września br. w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała innowacyjne, edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego projektu od podstaw była kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.            Pod koniec 2020r. w głowie policjantki zrodził się pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze - policjant.

Przygody Poli za sprawą m. in. Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli stały się punktem wyjścia do kompleksowych, innowacyjnych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Obecnie o Poli można już nie tylko przeczytać, ale także zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce i dyplomie. Poszczególne przygody rezolutnej dziewczynki systematycznie trafiają również na ekrany, a wszystko to za sprawą policjantów, którzy zdecydowali się przeczytać je dzieciom. To jednak nie koniec, historyjki płyną już także z radiowych głośników, umilając podróż nie tylko najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Aby o przygodach Poli usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z takimi samymi problemami dnia codziennego, jak ich fikcyjna rówieśniczka, również i ostródzcy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”.          W między czasie mundurowi odbyli szereg spotkań z przedstawicielami szkół i przedszkoli, aby przybliżyć kadrze pedagogicznej założenia projektu. Pedagodzy ochoczo wyrazili chęć zaangażowania się w innowacyjny program, a włodarze, którym na sercu leży bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, wsparli ich finansowo w tym przedsięwzięciu.

1600 książeczek dla przedszkolaków i uczniów oraz 50 pakietów dla nauczycieli z powiatu ostródzkiego. Takie zmówienie złożyli ostródzcy policjanci dzięki współpracy przedstawicieli Starostwa, Miasta i Gminy Ostróda, Miasta i Gminy Morąg, Gminy Miłomłyn, Gminy Dąbrówno, Gminy Grunwald, Gminy Małdyty, Gminy Łukta oraz Miasta i Gminy Miłakowo. Część najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, do których skierowana jest innowacyjna akcja edukacyjna pn. „Profilaktyka Smyka”, miała już okazję poznać fikcyjną bohaterkę książki pn. „Na ratunek Poli!”. Teraz za sprawą włodarzy ruszyła dystrybucja materiałów edukacyjnych tak by trafiły bezpośrednio na ręce dzieci i młodzieży oraz pedagogów, którzy będą mogli realizować za pośrednictwem ostródzkich policjantów cele i założenia edukacyjnej akcji pn. „Profilaktyka Smyka”.

(mp)

  • Przekazanie pakietu w SP nr 4 w Morągu
  • Zapoznanie uczniów z bohaterką Polą w SP nr 1 w Moragu
  • Przekazanie pakietu w SP nr 3 w Morągu
  • Naczelnik Wydziału Oświaty w Morągu Pan Marek Siudak z policjantkami KPP Ostróda
Powrót na górę strony