Podsumowanie noworocznego weekendu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Podsumowanie noworocznego weekendu

4 kolizje, 5 kierujących po alkoholu w tym dwóch bez uprawnień. To bilans świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od sylwestrowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu doszło do 4 niegroźnych kolizji. Niestety poruszali się po nich także nietrzeźwi kierujący, którzy skutecznie zostali wyeliminowani z ruchu kołowego przez ostródzkie patrole policjantów ruchu drogowego.

W sobotę (01.01.22) w m. Kajkowo, gm. Ostróda policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego kierującego fordem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał wymaganych do kierowania samochodu uprawnień.

Tego samego dnia doszło do podobnego zdarzenia w Miłomłynie, gdzie 67-letni kierujący również nie posiadał stosownych uprawnień, a przy tym poruszał się swoim seatem będąc nietrzeźwym. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

W niedzielę (02.01.22) w m. Niebrzydowo Wielkie, gm. Morąg, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 29-letnią kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwości, z wynikiem prawie promila alkoholu w organizmie prowadziła swoją toyotę. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Również w niedzielę w m. Międzylesie, gm. Ostróda do kontroli zatrzymano 21 – letniego kierowcę hyundaia, który odważył się usiąść za kierownica z zawartością ponad 0,5 promila w swoim organizmie. W wyniku takiego działania zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Wczoraj (02.01.22) w Morągu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 23-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował swoim volkswagenem. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Również i temu kierującemu niezwłocznie zatrzymano prawo jazdy.

Wymienieni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(mp)

Powrót na górę strony