Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Stębark: Program profilaktyczny Gminy Grunwald o nazwie "Żyj zdrowo" w Szkole Podstawowej w Stębarku

Trwa cykl spotkań z uczniami szkół na terenie powiatu ostródzkiego. Wszystko po to aby uświadomić jak największej liczbie dzieci i młodzieży jak zgubny wpływ na życie i zdrowie ludzi mają używki. Tym razem spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Stębarku w ramach gminnego programu profilaktycznego” Żyj zdrowo”. (film)

Sport to zdrowie – to każdy wie. Niestety bezpośrednio z nim wiąże się wiele zagrożeń, o których rzadko się mówi. Sterydy to jedno z nich. Są to środki o silnych właściwościach przeciwzapalnych i są niezastąpione w leczeniu wielu chorób. Przyjmowanie ich bez konsultacji lekarza może nieść ze sobą poważne skutki uboczne. Skutki wynikające z zażywanie dopalaczy i narkotyków przez młode pokolenia są równie niebezpieczne.

Wczoraj (18.12.2019r.) zajęcia profilaktyczne odbyły się w Szkole Podstawowej w Stębarku.

 

 

Podczas spotkań  koordynator Policyjnego Klubu Sportowego Mazury ds. profilaktyki i uzależnień Piotr Joniec rozmawiał z uczniami o sterydach i ich negatywnym wpływie na zdrowie i życie ludzi w ramach gminnego programu profilaktycznego Gminy Grunwald o nazwie "Żyj zdrowo". Sierż. szt. Dariusz Biernacki natomiast rozmawiał z młodzieżą o skutkach zażywania dopalaczy i narkotyków oraz odpowiedzialności karnej wynikającej z ich posiadania realizując program prewencyjny KPP w Ostródzie "NIE-sterydom, dopalaczom i narkotykom".

Zarówno koordynator PKS Mazury jak i policjanci zachęcali młodych ludzi do zdrowego trybu życia i do zamiany wszystkich używek na sport.

Piotr Joniec pokazywał uczestnikom spotkań jak należy prawidłowo i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia na siłowni aby w bezpieczny sposób ukształtować sylwetkę.

W czasie spotkania nie zabrakło też momentów na indywidualne rozmowy zarówno z funkcjonariuszami jak i koordynatorem.

(ak)

  • spotkanie profilaktyczne w SP w Stębarku
  • spotkanie profilaktyczne w SP w Stębarku
  • spotkanie profilaktyczne w SP w Stębarku
Powrót na górę strony