Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Rusza cykl spotkań profilaktycznych z młodzieżą szkół średnich na terenie powiatu ostródzkiego

W minionym tygodniu w ostródzkich szkołach średnich odbył się cykl spotkań z młodzieżą na temat szkodliwego wpływu sterydów, dopalaczy i narkotyków na zdrowie człowieka. O sterydach z młodzieżą rozmawiał koordynator PKS Mazury ds. profilaktyki i uzależnień Piotr Joniec w ramach powiatowego programu profilaktycznego Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Policjanci uświadamiali uczniów na temat zgubnego wpływu dopalaczy i narkotyków na zdrowie i życie. (film)

Sterydy dzięki silnym właściwościom przeciw zapalnym są niezastąpione w leczeniu wielu chorób. Przyjmowanie ich bez konsultacji lekarza może nieść ze sobą poważne skutki uboczne. Skutki wynikające z zażywanie dopalaczy i narkotyków przez młode pokolenia są jeszcze bardziej niebezpieczne.

W minionym tygodniu w szkołach średnich ruszył cykl spotkań profilaktycznych z młodzieżą z naszego powiatu w ramach powiatowego programu profilaktycznego Starostwa Powiatowego w Ostródzie o nazwie "Sterydy i jakość treningu siłowego wśród młodziezy szkół średnich".  Szkołą, w której odbyły się takie zajęcia był m.in. Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi.

Podczas spotkań  koordynator Policyjnego Klubu Sportowego Mazury ds. profilaktyki i uzależnień Piotr Joniec rozmawiał z uczniami o sterydach i ich negatywnym wpływie na zdrowie i życie ludzi. Policjanci natomiast rozmawiali z młodzieżą o skutkach zażywania dopalaczy i narkotyków oraz odpowiedzialności karnej wynikającej z ich posiadania realizując zadanie prewencyjne KPP w Ostródzie o nazwie "NIE- sterydom, dopalaczom i narkotykom".

Zarówno koordynator PKS Mazury  jak i policjanci zachęcali młodych ludzi do zdrowego trybu życia i do zamiany wszystkich używek na sport.

 

 

Piotr Joniec pokazywał uczestnikom spotkań jak należy prawidłowo i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia na siłowni aby w bezpieczny sposób ukształtować sylwetkę.

W czasie spotkania nie zabrakło też momentów na indywidualne rozmowy zarówno z funkcjonariuszami jak i koordynatorem.

Policjanci  swoimi prelekcjami nawiązywali do akcji MSWiA o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Działania akcji przeciw narkotykom i dopalaczom zaplanowało do końca 2019 roku. Są one realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

(ak)

 

 

  • akcja profilaktyczna w ZSZ w Ostródzie
  • akcja profilaktyczna w ZSZ w Ostródzie
  • akcja profilaktyczna w ZSZ w Ostródzie
  • akcja profilaktyczna w ZSZ w Ostródzie
  • akcja profilaktyczna w ZSZ w Ostródzie
  • akcja profilaktyczna w ZSZ w Ostródzie
Powrót na górę strony