Ostróda: Policjanci czytają dzieciom - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci czytają dzieciom

Policjanci włączyli się do akcji czytania dzieciom bajek. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie czytania, jako mądrego sposobu na spędzanie wolnego czasu z najmłodszymi, a tym samym inwestowania w ich rozwój.

Ostródzcy policjanci włączyli się aktywnie do akcji czytania bajek przedszkolakom. W tym celu odwiedzili przedszkole „Kraina Bajek”. Policjanci w miniony wtorek i środę grupie Puchatków i Smerfów czytali nie tylko te najpopularniejsze utwory ale również bajki związane z szerokorozumianym bezpieczeństwem. Dzięki temu opierając się na ich treści mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podczas spotkań opowiadali również o swojej pracy i odpowiadali na zadawane pytania. Dzieci z wielkim skupieniem i rozwagą słuchały bajek. Na zakończenie każdego ze spotkań na przedszkolaków czekały nagrody za właściwe postawy. Były to  opaski odblaskowe i słodkie niespodzianki. 

Głośne czytanie odpowiednio dobranych utworów wpływa pozytywnie na rozwój i kształtowanie postaw najmłodszych dlatego też policjanci również włączają się do akcji głośnego czytania dzieciom.  

(ak)

  • policjanci czytają dzieciom
  • policjanci czytają dzieciom
  • policjanci czytają dzieciom
  • policjanci czytają dzieciom
  • policjanci czytają dzieciom
  • policjanci czytają dzieciom
Powrót na górę strony