Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: 8 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe - sukcesy KWP Olsztyn Team na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie

VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie zorganizowane zostały przez Świętokrzyski Związek Badmintona. Warmię i Mazury podczas zawodów reprezentowała silna 8 osobowa grupa KWP Olsztyn Team. Zawodnicy zdobyli w sumie 13 medali w różnych kategoriach. Ich występ objął honorowym patronatem Wojewoda Warmińko-Mazurski Artur Chojecki.

Po pierwsze: wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w roku 2019. Po drugie: popularyzacja badmintona. Po trzecie: promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu. To trzy podstawowe cele zawodów zorganizowanych w Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Suchedniowie w województwie świętokrzyskim w ostatni weekend kwietnia br. Organizatorem VII Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie był Świętokrzyski Związek Badmintona a gospodarzem Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów. Mistrzostwa współorganizowała  Świętokrzyska Grupa International Police Association.

W turnieju wzięło udział 112 zawodniczek i zawodników reprezentujących Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną oraz organizacje mundurowe, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 35 lat; II kat. 36 – 45 lat; III kat. powyżej 45 lat) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 40 lat; II kat. powyżej 40 lat).

Tym razem garnizon warmińsko-mazurskiej policji reprezentowała silna 8 osobowa drużyna – KWP Olsztyn Team. W jej skład weszli zarówno policjanci jak i przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji mundurowych.

Honorowy patronat nad drużyną badmintona objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Turniej z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, co ma także wpływ na wzrastający poziom rywalizacji. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wśród zawodników znajdują się też tacy, którzy mają za sobą występy ligowe. Wiele pojedynków wymagało rozegrania trzech setów, by wyłonić zwycięzców.

Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego z mistrzostw wrócili z 13 medalami.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Złoty medal :

 -  w kategorii gra singlowa  31-35 lat - st. sierż. Mateusz Dobroński (KWP Olsztyn Team/Policja)

 -  w kategorii gra mieszana 40+ - nadkom. Marcin Danowski (KWP Olsztyn Team/Policja) / strzel. Anna Kocimska (KWP Olsztyn Team/ZS Strzelec)

-  w kategorii debel męski 40+ - kom. Marek Miałkowski (KWP Olsztyn Team/Policja) / Zdzisław Kula (OSP)

-  w kategorii gra singlowa kobiet  40+ -  strzel. Anna Kocimska (KWP Olsztyn Team/ZS Strzelec)

-  w kategorii debel kobiet 40+ - asp. szt. Edyta Dobies-Szkamruk (KWP Olsztyn Team/Policja) / strzel. Anna Kocimska (KWP Olsztyn Team/ZS Strzelec)

 - w kategorii singiel męski do 30 lat – strzel. Paweł Wirzinkiewicz (KWP Olsztyn Team/ZS Strzelec)

Srebrny medal :

 - w kategorii singiel męski do 30 lat – Mateusz Byczuk (KWP Olsztyn Team/OSP)

 - w kategorii debel męski do 35 lat -  Mateusz Byczuk (KWP Olsztyn Team/OSP) / Michał Stebnicki (PSP)

Brązowy medal :

 - w kategorii debel męski do 35 lat – nadkom Marcin Danowski (KWP Olsztyn Team/Policja) / st. sier. Mateusz Dobroński (KWP Olsztyn Team/Policja)

 - w kategorii singiel męski 40+ - kom. Marek Miałkowski (KWP Olsztyn Team/Policja)

2 maja br., w Święto Flagi, po oficjalnych uroczystościach państwowych Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki osobiście spotkał się z drużyną KWP Olsztyn Team aby podziękować i  pogratulować wszystkim zawodnikom udanego występu na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie.

Wszyscy zawodnicy zgodnie potwierdzili, że dalej będą trenować po to aby w przyszłym roku również wystartować w turnieju i zawalczyć o jeszcze więcej medali.

 

 

Powrót na górę strony