Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w naszym regionie

Mieszkańcy powiatu ostródzkiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. Każdy sygnał jest przez policjantów sprawdzany. Od początku jej funkcjonowania funkcjonariusze odnotowali ponad 2500 zgłoszeń za pośrednictwem tej platformy.

Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji mogą oni łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje w swoim otoczeniu, które według nich bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

O tym, że narzędzie to jest wykorzystywane i popularne świadczy ilość naniesionych zgłoszeń. Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od września 2016 roku ostródzcy policjanci odnotowali ponad 2500 zgłoszeń.

Dużą grupę stanowią zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie. Do drugiej grupy najczęściej wskazywanych uciążliwości zalicza się między innymi spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem. Każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest weryfikowane przez policjantów. W przypadku potwierdzenia, że w danym miejscu dochodzi do nieprawidłowości, funkcjonariusze podejmują odpowiednie kroki.

 

 

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze sprawdzają i monitorują miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Powrót na górę strony