Ostróda: Odpowie za posiadanie narkotyków
Do policyjnego aresztu trafił 25-latek, który wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadał przy sobie środki odurzające. Woreczki z marihuana, amfetaminą oraz tabletkę ekstazy z wizerunkiem myszki miki dzielnicowi znaleźli w jego odzieży. Mieszkaniec gminy Morąg został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Teraz za posiadanie środków odurzających 25-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem na parkingu w miejscowości Łukta. Podczas przejazdu obok zaparkowanego auta, funkcjonariusze zauważyli u kierowcy dziwne poruszenie. Postanowili to sprawdzić. Poproszono mężczyzn o opuszczenie pojazdu. Podczas przeszukania pojazdu i zwartości odzieży dzielnicowi przy 25-latku znaleźli woreczki foliowe z zawartością marihuany, amfetaminy i tabletkę ekstazy z wizerunkiem myszki miki.
Mieszkaniec gminy Morąg trafił do policyjnego aresztu. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz samochód nie posiadał ważnych badań technicznych.
Na drugi dzień 25-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Teraz według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.