Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Jechał bez uprawnień i na „podwójnym gazie”. Został zatrzymany

Policjanci z Morąga zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierowcę opla. Mężczyzna wsiadł za kierownice mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gminy Morąg grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O godz. 01.50 morąscy policjanci podczas służby patrolowej na jednej z ulic miasta zauważyli samochód , którego kierowca miał włączone światła drogowe. Wzbudził to zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Podczas próby jego zatrzymania kierujący nie zastosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policjantów i gwałtownie przyśpieszył. Został on zatrzymany kilka ulic dalej. Kierującym okazał się mieszkaniec gminy Morąg. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 30-latka blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci podczas kontroli ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony