Morąg: Współpraca policji i samorządów w budowaniu poczucia bezpieczeństwa
Komendant Komisariatu Policji w Morągu nadkom. Marek Kaszuba spotkał się z Burmistrzem Morąga Panem Tadeuszem Sobierajskim, Burmistrzem Miasta i Gminy w Miłakowie Panem Aleksandrem Gawryluk oraz Wójtem Gminy Małdyty Panem Marcinem Krajewskim. Spotkanie dotyczyło zdiagnozowania problemów i oczekiwań mieszkańców w związku z funkcjonowaniem mapy zagrożeń, a co za tym idzie poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie miast i gmin.
Wczoraj Komendant Komisariatu Policji w Morągu nadkom. Marek Kaszuba odwiedził 3 współpracujące z jednostką Policji lokalne samorządy. Podczas spotkania komendant przedstawił przedstawicielom administracji Panu Tadeuszowi Sobierajskiemu Burmistrzowi Miasta Morąga, Panu Aleksandrowi Gawryluk Burmistrzowi Miasta i Gminy Miłakowo oraz Panu Marcinowi Krajewskiemu Wójtowi Gminy Małdyty ocenę stanu bezpieczeństwa w miastach i gminach, którymi kierują.
Ponadto nadkom. Marek Kaszuba omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wyjaśnił, że mapa jest zaproszeniem lokalnej społeczności do identyfikacji zagrożeń, a także inspiracją dla podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo do podejmowania jeszcze skuteczniejszych działań.
Następnie podczas otwartej dyskusji, uczestnicy spotkań zgłaszali swoje spostrzeżenia, sugestie i oczekiwania. Podczas wszystkich rozmów wypracowano również kolejne cele, które będą przedmiotem planowanych dalszych działań na rzecz bezpieczeństwa w poszczególnych regionach. W trosce o bezpieczeństwo i porządek publiczny w miejscowościach mają się pojawić dodatkowe patrole w ramach służb ponadnormatywnych.