Ostróda: Pijany kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Odpowie przed sądem
Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 37-letni mężczyzna, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Teraz mieszkańcowi gminy Grunwald za kierowanie w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Do zdarzenia doszło w sobotę (19.11.2016) kilka minut przed godziną 17:00 w pobliżu miejscowości Grunwald. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla nie dostosowując prędkości jazdy do panujących warunków na drodze zjechał na lewe pobocze po czym uderzył w przydrożne drzewo.
W trakcie obsługi zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 37-latek jest pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia odniósł poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze w trakcie czynności zatrzymali mieszkańcowi gminy Grunwald prawa jazdy.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości 37-latkowi grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres do 10 lat oraz wysoka grzywna.