Ostróda: Akcja „Znicz 2015” na drogach powiatu ostródzkiego
Od minionego piątku w związku z dniem Wszystkich Świętych ostródzcy policjanci prowadzą działania, które mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa, porządku i płynności ruchu na drogach oraz w okolicach cmentarzy. Od początku akcji nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwa kilkudziesięciu funkcjonariuszy.
Ostródzcy policjanci nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne powiatu takie jak droga krajowa E-7, droga nr 15 i 16, drogi dojazdowe do cmentarzy oraz ich okolice. Celem działań, jak co roku jest zapewnienie bezpieczeństwa i płynności w ruchu na drogach oraz w rejonach cmentarzy.
Jak dotąd podczas działań policjanci mogli się skupić przede wszystkim na pomocy wszystkim kierowcom, którzy przyjechali odwiedzić groby swoich bliskich. Od minionego piątku na drogach całego powiatu nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego, funkcjonariusze pracowali jedynie przy kilku niegroźnych kolizjach. Swoją uwagę mogli poświęcić okolicom cmentarzy, gdzie ruch był największy. W newralgicznych momentach, by usprawnić poruszanie się samochodów, policjanci stosowali ręczne kierowanie ruchem.
-
Policjanci podczas akcji "Znicz 2015" -
Policjanci podczas akcji "Znicz 2015" -
Policjanci podczas akcji "Znicz 2015" -
Policjanci podczas akcji "Znicz 2015" -
Policjanci podczas akcji "Znicz 2015" -
Policjanci podczas akcji "Znicz 2015"
Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.73 MB)