Aktualności

Zatrzymany poszukiwany listem gończym – nie uniknie odpowiedzialności karnej

Policjanci każdego dnia realizują czynności poszukiwawcze, których celem jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. We wtorek (30.09.2025r.) na terenie Ostródy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym.

We wtorek (30.09.2025r.) na terenie Ostródy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, licząc na to, że w ten sposób uniknie odbycia zasądzonej kary. Dzięki skutecznej i konsekwentnej pracy operacyjnej kryminalnych, został namierzony i zatrzymany.

40-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 113 dni odbywając karę pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia realizują czynności poszukiwawcze, których celem jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. To praca wymagająca zaangażowania, doświadczenia i cierpliwości. Funkcjonariusze systematycznie sprawdzają miejsca, w których poszukiwani mogą przebywać, weryfikują otrzymywane sygnały i prowadzą działania operacyjne. Zatrzymanie 40-latka to kolejny dowód na to, że osoby unikające odpowiedzialności prędzej czy później ponoszą konsekwencje swoich czynów.

Policja przypomina – nie ma skutecznej ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości. Ukrywanie się przed organami ścigania może jedynie odroczyć moment odpowiedzialności, ale go nie eliminuje. Każda osoba, która nie respektuje prawa, musi liczyć się z tym, że w konsekwencji zostanie zatrzymana.

Warto pamiętać, że odpowiedzialności karnej nie da się uniknąć. Przestrzeganie prawa to nie tylko obowiązek, ale i gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla nas samych, jak i całego społeczeństwa.

(pś)

 

Powrót na górę strony