Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Maraton Ekstremalny Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego "HARDMAN 2020"

Kolejny już raz, nad jeziorem Sajmino dziesięciu śmiałków zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego "HARDMAN 2020". W tym roku organizatorem przedsięwzięcia był Policyjny Klub Sportowy MAZURY oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Tytuł "HARDMANA", drugi rok z rzędu, zdobył sierż. szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

 

 

To już kolejny rok z rzędu, gdy na plaży nad jeziorem Sajmino śmiałkowie z całego województwa stają naprzeciw swoim słabościom i startują w ekstremalnych i wyczerpujących zawodach.

Za każdym razem organizatorzy mogą liczyć na Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępnia na potrzeby zawodów teren plaży, a także pomoc lokalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Tegoroczna, siódma już edycja zawodów, zorganizowana została przez Policyjny Klub Sportowy MAZURY oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, na terenie zawodów powstał punkt dezynfekcyjny a przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W minioną sobotę (22 sierpnia 2020 r.) już po raz siódmy śmiałkowie z całego województwa stanęli na linii startu. By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach. Do zawodów zgłosiło się 10 policjantów.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedzieli funkcjonariusze z:

  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie: podinsp. Marcin Romanow
  • Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie: st. sierż. Agata Mendelewska, sierż. Kamil Mendelewski,
  • Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie: sierż. szt. Rafał Syczew
  • Komendy Powiatowej Policji w Iławie: sierż. szt. Daniel Szul i asp. szt. Sławomir Siemianowski
  • Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie: st. asp. Michał Przybyłek, asp. szt. Mariusz Gałka, sierż. Paweł Surowiec i st.sierż. Kornel Salabura

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tą konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30 kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się sierż. szt. rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i to on, drugi rok z rzędu, zdobył tyłuł "HARDMANA". Na drugim stopniu podium stanął asp.szt. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie Tuż za nim, z różnicą 25 sekund uplasował się jego kolega z jednostki- sierż. szt. Daniel Szul.

Na ogromne brawa zasługuje również st. sierż. Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która jako jedyna kobieta, trzeci już raz, wystartowała w "HARDMANIE" pokazując swoją siłę, wytrzymałość i wolę walki.

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

Powrót na górę strony