Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Za nami pierwszy wakacyjny weekend. Jak co roku zauważyć można było wzmożony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci ostródzkiej drogówki.

Za nami pierwszy wakacyjny weekend. Pogoda dopisała, dlatego jak co roku na drogach naszego powiatu zauwazyć można było wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących dbali policjanci ostródzkiej drogówki. Co bardzo nas cieszy, był to weekend bez żadnego wypadku drogowego.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 12 kolizji. W tym czasie policjanci zatrzymali 5 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

W niedzielę (28.06) w Ostródzie doszło do kolizji z udziałem rowerzysty. Jak ustalili policjanci, 31- letni kierowca jednośladu naruszył obowiązek jazdy prawą stroną i najechał na jadący z naprzeciwka samochód. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Jak okazało się, rowerzysta był pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Tegoroczne wakacje są zdecydowanie inne od tych, które znamy z poprzednich lat. Wynika to pandemii koronawirusa. W tym roku wszyscy musimy uważać na to nowe zagrożenie, musimy być ostrożni i odpowiedzialni. Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy wypoczynku nad wodą, musimy stosować się do ograniczeń związanych z COVID-19.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że obecnie w otwartej przestrzeni nie musimy zasłaniać ust i nosa jedynie pod warunkiem zachowania dwumetrowego odstępu od innych. Maseczki są konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych m.in. w sklepach, autobusach czy tramwajach.

Przed wyjazdem pomyślmy o właściwym zabezpieczeniu naszego mieszkania lub domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte ponieważ najczęściej w ten sposób złodzieje dostają się do naszych domów. Zachowajmy szczególną ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok, np.: na dworcach kolejowych, galeriach handlowych, pociągach i autobusach.

 

 

 

Powrót na górę strony