Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci i pracownicy cywilni włączyli się do akcji "Szlachetna Paczka"

Ostródzcy policjanci i pracownicy cywilni po raz kolejny przyłączyli się do akcji "Szlachetna Paczka". Tak jak w latach ubiegłych razem z pracownikami Starostwa Powiatowego w Ostródzie przygotowali wspólną paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin w Ostródzie . Wspólnie zebrane środki pozwoliły na zakup lodówki i kanapy. Do rodziny pojechały również środki czystości i żywność.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przyłączyli się wspólnie policjanci, pracownicy cywilni ostródzkiej komendy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

Przedstawiciele komendy oraz starostwa wybrali rodzinę, która potrzebowała pomocy i wspólnie z wolontariuszem, który opiekował się rodziną podjęli decyzje co do sposobu pomocy potrzebującym. Ze zgromadzonych środków została zakupiona kanapa oraz lodówka. Do przedsięwzięcia przyłączyła się również włascicielka salonu meblowego w Ostródzie, jak tylko usłyszała w jakim celu kupowany jest mebel. Wybrana rodzina dodatkowo otrzymała środki chemiczne, kosmetyczne oraz żywność. 

"Szlachetna paczka" wybranej rodzinie została przekazana wczoraj (08.12.2019). To było bardzo ważne i wzruszające wydarzenie.

Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


(ak)

  • magazyn "Szlachetnej Paczki" w Ostródzie
  • darczyńcy podczas wręczania prezentów
  • darczyńcy podczas wręczania prezentów
Powrót na górę strony