Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Trwa kampania „Twoje Światła - Nasze bezpieczeństwo”

Trwa 4 edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła - Nasze bezpieczeństwo”. Podczas działań policjanci ruchu drogowego z Ostródy zwracają szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdu. 16 listopada to kolejny „dzień otwarty” na stacjach diagnostycznych, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.

W okresie jesienno- zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura - deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność.

Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierującym o wpływie stanu i jakości oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach tej kampanii policjanci z ruchu drogowego kontrolując pojazdy będą zwracali szczególną uwagę na prawidłowość działania świateł.

Podczas trwania działań, w  dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Na stacje te kierowani będą również przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość oświetlenia wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

W powiecie ostródzkim stacjami, które dołączyły do kampanii są:

 -  Stacja Kontroli Pojazdów "SDK" w Ostródzie przy ul. Składowej 3,

 -  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Ostróda-Kajkowo, ul. Bukowa 2

 -  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Auto Centrum Kulesza w Morągu przy ul. Leśnej 25.

(ak)