Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą!"- spotkanie policjantów z obozowiczami

Wakacje na półmetku a ostródzcy policjanci cały czas organizują akcje i spotkania poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Wszystko to pod hasłem "Bezpieczne Wakacje 2019" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!" (film)

Czas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to również czas spotkań policjantów z wypoczywającymi na obozach i koloniach wczasowiczami. Wszystko po to, by każdy bezpiecznie mógł wrócić do nauki.

 

 

W minionym tygodniu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Bajka odbył się cykl spotkań z wypoczywającymi tam dziećmi i młodzieżą. Tym razem pogadanki z wczasowiczami  przeprowadzili policjanci z wodnego patrolu.  Wypoczywający na kolonii mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.  Policjanci opowiadali również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informowali dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych.

Oprócz pogadanki o zasadach bezpieczeństwa policjanci przeprowadzili konkursy i zawody. Największym zainteresowaniem cieszyły się zawody pływackie.

Wypoczywający w ośrodku mieli również okazję obejrzeć policyjną łódź, która niedawno otrzymali ostródzcy policjanci oraz inne sprzęty wykorzystywane przez mundurowych w codziennej służbie.

(ak)