Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci po raz kolejny włączyli się do kampanii „Zdrowe Lato"

Ostródzcy policjanci w ramach działań "Bezpieczne wakacje 2019" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" aktywnie włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato" organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Urząd Gminy w Ostródzie. Podczas spotkania na placu przed Urzędem Gminy w Ostródzie przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku i opowiadali o swojej pracy. (film)

Ostródzcy policjanci po raz kolejny aktywnie włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato" organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Urząd Gminy w Ostródzie.

W miniony piątek (12.07.2019) w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2019" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na placu przed Urzędem Gminy w Ostródzie stanęło policyjne stoisko.

Podczas akcji oprócz sprzętu policyjnego można było obejrzeć również sprzęt ostródzkich strażaków. Dzieci bawiły się razem z animatorem. Odbywały się również zajęcia fitness oraz instruktaż pierwszej pomocy zorganizowany przez PCK. Nie zabrakło też porad dietetyków i zdrowych przekąsek.

Policjanci opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania odwiedzających stoisko.

Funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców i turystów były liczne ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe.

Dzieci chętnie wsiadały na policyjne motocykle i oglądały sprzęt na co dzień używany w policyjnej pracy. Osoby odwiedzające policyjny namiot miały również okazję dowiedzieć się, na czym polega rekrutacja do służby w Policji i jakie wymagania należy spełniać, by dostać się do tej formacji.

Policjanci rozmawiali też z seniorami o ich bezpieczeństwie i zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również konkursów, w których chętnie dzieci brały udział.

(ak)