Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Próbna ewakuacja obozu harcerskiego na Polach Grunwaldzkich

Założenie było jedno, nadciąga nawałnica, której towarzyszy huraganowy wiatr. Komendantka obozu podjęła decyzję o ewakuacji harcerzy w miejsce bezpieczne. Na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia.

Wczoraj (10.07.2019) odbyła się próbna ewakuacja uczestników jednego z największych w Polsce  obozu harcerskiego.

Komendantka obozu po otrzymaniu ze stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie informacji o nadciągającej nawałnicy, której miał towarzyszyć huraganowy wiatr podjęła decyzję o natychmiastowej ewakuacji obozowiska. Rozległ się alarm ewakuacyjny i już po 7 minutach od alarmu cała 1100 osobowa brać harcerska znajdowała się w miejscu bezpiecznym.

Próbny alarm był jednym z elementów wizyty służb mundurowych na Polach Grunwaldzkich. Podczas wizyty odbyła się także kontrola obozu pod kątem wymogów prawnych. Oprócz straży pożarnej, policji obóz kontrolowali przedstawiciele ostródzkiego sanepidu.  

Po ćwiczeniach policjanci i strażacy przeprowadzili z uczestnikami obozu pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku. Na najmłodszych uczestników obozu za zdyscyplinowanie i profesjonalne zachowanie podczas ćwiczeń czekała nagroda. Zuchy z wielką radością oglądały radiowozy służb mundurowych. Z wielkim zainteresowaniem rozmawiali też ze strażakami i policjantami o ich pracy i oglądali sprzęty wykorzystywane w codziennej pracy.

Wśród kadry obozu harcerskiego ostródzcy policjanci spotkali swoich kolegów - pasjonatów harcerstwa, którzy na co dzień pracują na komisariatach w Bielsko-Białej i Łodzi. Za namową podopiecznych ich opiekunowie na chwilę mundury harcerskie zamienili na mundury policyjne.

 

(ak)

  • harcerze w miejscu bezpiecznym
  • harcerze w miejscu bezpiecznym
  • spotkanie z zuchami
  • zuchy podczas oglądania radiowozów
  • zuchy podczas oglądania radiowozów
  • asp.szt. J. Buzderewicz KPIII Bielsko-Biała i asp. szt. M.Jabłoński z KP III Łódź