Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda : Laureaci powiatowego etapu konkursu „Dbam o swoje bezpieczeństwo” nagrodzeni

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki spotkał się z laureatami powiatowego etapu IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Podczas spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i miały okazję przyjrzeć się pracy ostródzkich policjantów.

Wczoraj (17.06.2019) ostródzką komendę odwiedzili laureaci powiatowego etapu IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

Inicjatorami konkursu byli policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Przedsięwzięcie Honorowym Patronatem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski -  Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – insp. Tomasz Klimek.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, z klas od 1 do 3.

Z spośród prac, które napłynęły do ostródzkiej komendy wybrano 9 prac (po 3 z każdej kategorii wiekowej), które następnie zostały przekazane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.  Troje z uczniów, których prace zwyciężyły na szczeblu powiatowym, zostało laureatami konkursu na szczeblu wojewódzkim.  

Podczas wczorajszego spotkania I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki pogratulował wszystkim przybyłym udziału w konkursie oraz wręczył dyplomy i upominki.

Laureaci oraz ich opiekunowie podczas spotkania zwiedzili budynek ostródzkiej komendy. Nie zabrakło też rozmów na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi najbardziej cieszyli się z tego, że mogli obejrzeć radiowóz policyjny.    

Dwoje laureatów powiatowego etapu konkursu nie przyjechało na spotkanie do Ostródy, dlatego policjanci odwiedzili uczniów w ich szkole aby również i im podziękować za udział w konkursie i wręczyć nagrody.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do wzięcia udziału w X – jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

(ak)