Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: 16-latek rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Puszkę z gazem schował... w bieliźnie

Ewakuacja ponad 70 osób i wszczęcie postępowania karnego - to finał „zabawy” 16-latka, który w jednej ze szkół podstawowych w Morągu rozpylił gaz pieprzowy. Swoim bezmyślnym zachowaniem spowodował duszności i wymioty u blisko 20 uczniów. Sprawą chłopaka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.05.2019) rano w jednej ze szkół podstawowych w Morągu. Według zgłoszenia w szkole rozpylona została nieznana substancja powodująca duszności i wymioty wśród uczniów. Policjanci wraz ze strażakami przeprowadzili ewakuację ponad 70 osób znajdujących się w budynku. Budynek został sprawdzony i przewietrzony.

Policjanci z Morąga od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest jeden z uczniów. 16-latek początkowo nie chciał przyznać się do rozpylenia substancji. Chcąc uniknąć odpowiedzialności schował puszkę z gazem... w bieliźnie. Udział chłopca w tej sprawie potwierdziły jednak nagrania z monitoringu.

Z uwagi na fakt, iż sprawa dotyczy osoby nieletniej, przesłuchaniem chłopca zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

(ab/tm)