Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Tylko wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Obydwaj mężczyźni trafili już do zakładu karnego. Pochodzą z tej samej gminy. Jeden z nich ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi nie płacił zasądzonych alimentów.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Tylko wczorajszego poranka ostródzcy kryminalni zatrzymali dwie takie osoby. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy gminy Grunwald. Pierwszy z nich trafił do zakładu karnego na 6 miesięcy za nieuiszczanie zasądzonych alimentów.

Drugi mężczyzna będzie przebywał w zakładzie karnym najbliższy rok. 35-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Grunwald odpowiadał przed sądem w warunkach tzw. recydywy.