Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci i pracownicy cywilni włączyli się do akcji "Szlachetna Paczka"

Ostródzcy policjanci i pracownicy cywilni po raz kolejny przyłączyli się do akcji "Szlachetna Paczka". Jak w roku ubiegłym przygotowali wspólną paczkę z pracownikami Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Wspólnie zebrane środki pozwoliły na zakup opału na zimę, środków czystości oraz żywności.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym do akcji przyłączyli się wspólnie policjanci i pracownicy cywilni ostródzkiej komendy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

Zebrane wspólnie środki pozwoliły na zakup opału na zimę, środków chemicznych, kosmetycznych oraz żywności potrzebującej mieszkance naszego powiatu.

"Szlachetna paczka" została przekazana w sobotę (08.12.2018). To bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.