Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Zgłosili fikcyjną kradzież, by uzyskać pieniądze z odszkodowania

Kary nawet 8 lat pozbawienia wolności grożą mieszkańcom Szczytna i Mławy, którzy sfingowali kradzież auta o wartości ponad 120 tysięcy złotych po to, by uzyskać pieniądze z odszkodowania.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie o kradzieży auta wartego ponad 120 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść w Małdytach. Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli monitoring, na którym widać jak nieznany mężczyzna wsiada do zaparkowanego samochodu i odjeżdża.

Kryminalni przyjęli zawiadomienie od właściciela i przesłuchali go na okoliczność kradzieży. Pokrzywdzony wzbudził jednak ich podejrzenia. Mężczyzna zmieniał wersję zdarzeń, "gubił się" w swoich zeznaniach. Policjanci czuli, że coś jest nie tak.

W końcu mężczyzna przyznał się, że nie doszło do żadnej kradzieży, a zawiadomienie złożył po to, by dostać odszkodowanie z polisy.

Kryminalni wiedzieli jednak, że zgłaszający potrzebował pomocy w tym przestępczym procederze. W wyniku szeregu przeprowadzonych czynności ustalili pozostałych dwóch współsprawców.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania oświadczyli, że kupili rozbite auto. Postanowili je naprawić i sprzedać z zyskiem, jednak bezskutecznie. Wtedy wspólnie wpadli na pomysł sfingowania kradzieży auta, by zdobyć pieniądze z odszkodowania.

Mieszkańcy naszego województwa usłyszeli zarzuty składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Właściciel auta dodatkowo wzbogacił się o zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

ab/in

  • Auto zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Morągu