Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 km/h. Zgodnie z przepisami, za tak rażące przekroczenie dozwolonej prędkości funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

Policjanci ostródzkiej drogówki podczas codziennej służby podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg.

Wczoraj (15.11.2018) w m. Smykówko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta, która w terenie zabudowanym pędziła z prędkością ponad 100 km/h. To o ponad 60 hm/h za dużo. Zgodnie w obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.


Policjanci przypominają


Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.