Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Tragiczny w skutkach wypadek drogowy na krajowej "szesnastce"

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego.Według wstępnych ustaleń kierowca tora jadąc w stronę Ostródy zjechał ne przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autokarem przewożącym dzieci. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła opiekunka oraz kierowca autobusu.

Do zdarzenia doszło dziś rano (24.09.2018) około godz. 7:30 na drodze K16 między Tyrowem a Samborowem. Według wstępnych ustaleń 40- letni kierowca tira jadący w stronę Ostródy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie czołowo zderzył się z autokarem szkolnym. Niestety, na miejscu zginęła 60- letnia opiekunka dzieci oraz 67- letni kierowca autokaru. Kierowca tira- mieszkaniec Iławy w stanie krytycznym trafił do szpitala.

Autokarem podróżowało 7 dzieci. Są to uczniowie gimnazjum w Samborowie. W chwili wypadku jechały do szkoły. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzieci trafiły do szpitali w Iławie i Olsztynie, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna i psychologiczna.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Konieczne było wykonanie oględzin oraz zebranie wszystkich śladów. Oba pojazdy zostały zabezpieczone do sprawy. Powołany zostanie również biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych, którego ekspertyza pomoże policjantom w wyjaśnieniu wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia.