Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec gm. Miłakowo, który widząc dziwne zachowanie kierowcy motoroweru zatrzymał go, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów. Jego podejrzenia okazały się słuszne- 30- latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dziś (08.06.2018) w nocy na terenie gminy Miłakowo. Mieszkaniec jednej z miejscowości zauważył motorowerzystę, którego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Zgłaszający postanowił zatrzymać mężczyznę i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Zabrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze potwierdzili jego podejrzenia. Badanie 30- latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. PO wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.


Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również zwykli obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.