Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chór Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego wystąpił w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej

Chór Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego wystąpił podczas uroczystego finału konkursu plastycznego "Orzeł Biały - nasza duma", który odbył się w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej. Funkcjonariusze, wspólnie z zebranymi gośćmi wykonali Hymn Narodowy, a kilka chwil później w holu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej rozbrzmiały takie utwory jak "Warszawianka", "Przybyli Ułani", "Piechota", "Czerwone Maki" i "Pieśń Rycerzy Bolesława Krzywoustego".

 

 

Wczoraj (07.05.2018) w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego "Orzeł Biały - nasza duma" pod patronatem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Tegoroczna edycja konkursu była częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem prac było polskie godło, począwszy od czasów Mieszka I do czasów współczesnych. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle. W wydarzeniu tym uczestniczył również Chór Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego. Funkcjonariusze wspólnie z zebranymi gośćmi zaśpiewali a capella Hymn Polski na rozpoczęcie spotkania. Następnie w holu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej rozbrzmiały patriotycznie pieśni: "Warszawianka", "Przybyli Ułani", "Piechota", "Czerwone Maki" i "Pieśń Rycerzy Bolesława Krzywoustego" wykonane przez policjantów z Warmii i Mazur. Występowi Chóru Policji Garnizonu Warmińsko -Mazurskiego, przysłuchiwała się również jego współinicjatorka Senator RP Bogusława Orzechowska, która na wstępie zapowiedziała patriotyczny występ policjantów. Dzięki jej uprzejmości funkcjonariusze mogli także zwiedzić budynek Senatu RP.

 

 

Po uroczystości w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej Warmińsko - Mazurscy policjanci oddali hołd poległym składając kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 Roku w Warszawie.

 

Chór Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego

Chór Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego powstał w 2016 roku. W chwili obecnej liczy 25 osób. Prawie wszyscy jego uczestnicy to czynni funkcjonariusze policji - zarówno początkujący jak również doświadczeni policjanci z ponad 20-letnim stażem służby. W tym gronie są także pracownicy cywilni policji. Część z tych osób w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, pozostali to amatorzy - pasjonaci. Kilka osób w młodości uczyło się w szkole muzycznej śpiewu i gry na instrumentach, a teraz zapomniana pasja rozkwita w nich na nowo. Próby chóru odbywają się w Amfitatrze w Ostródzie. Przygotowania do koncertów to bardzo żmudna i ciężka praca. Dyrygentką chóru i zarazem instruktorem emisji głosu jest Małgorzata Górska - Dubowik, która jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła również Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Równolegle realizuje studia podyplomowe w zakresie Retoryki Funkcyjnej, Emisji i Rehabilitacji Głosu. Jest więc specjalistką w swoim fachu. Częścią Chóru Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego jest również  pięcioosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem podkom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Muzycy samodzielnie tworzą aranżacje do śpiewanych i granych utworów.

(ab/tm)