Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Odpowiedzą za nielegalny pobór gazu. Akt oskarżenia trafił do sądu

Ostródzcy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom jednej z miejscowości nieopodal Ostródy. Mężczyźni w nielegalny sposób podłączyli się pod istniejące instalacje gazowe i dogrzewali w ten sposób swoje domy i inne budynki. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca ostródzcy policjanci udali się na interwencje do jednej z miejscowości położonych niedaleko Ostródy. Tam zastali pracowników ostródzkiej gazowni, którzy potrzebowali wsparcia przy kontroli dwóch gospodarstw pod kątem nielegalnego poboru gazu. Pracownicy gazowni już od jakiegoś czas podejrzewali, że może dochodzić tam do kradzieży gazu. Nie mylili się. Okazało się, że sąsiedzi, którzy kilka lat wcześniej mieli podpisaną umowę na dostawę gazu teraz obeszli  zabezpieczenia i pobierali gaz w nielegalny sposób.

Dalej sprawą zajęli się ostródzcy kryminalni. 76 i 68-latek usłyszeli zarzuty w tej sprawie i nie kwestionowali swojej winy.

 

Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

 

Za kradzież gazu grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego będą musieli uregulować sprawę z gazownią, która nałożyła na nich kilkutysięczne kary.

ak