Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci wzięli udział w Konferencji Klas Mundurowych "Policja bliżej nas"

W Ostródzkim Centrum Rekreacji i Sportu odbyła się Konferencja Klas Mundurowych "Policja bliżej nas" organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przyłączyli się do tego przedsięwzięcia i przygotowali dla zaproszonych gości pokazy sprzętu służbowego oraz swoich umiejętności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przygotowali dla młodzieży szereg atrakcji. Pokaz rozpoczęli policjanci z Referatu Ruchu Drogowego. St. asp. Tomasz Korman wraz z mł. asp. Krzysztofem Zworskim zaprezentowali manewry na motocyklach służbowych.

Jak mówią policjanci:

 

Naszym celem nie było pokazanie prędkości. Chcieliśmy zaprezentować manewry, jakie wykonujemy podczas codziennej służby, czyli wszelkiego rodzaju slalomy czy ósemki. Każdy z naszych motocykli waży około 300 kilogramów, co sprawia, że manewrowanie takim pojazdem wymaga doświadczenia i odpowiednich umiejętności.

 

Kolejnym punktem pokazu policjantów ostródzkiej drogówki był pomiar prędkości laserowym miernikiem "Ultra Lite".

 

Następnie uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie zaprezentowali zebranym gościom pokaz musztry paradnej. Oddział poprowadziła uczennica klasy- Natalia Wasilewska.

 

Na zakończenie swoje umiejętności zaprezentowali policjanci z Nieetatowego Zespołu Taktycznego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wraz z funkcjonariuszami z Zespołu Minersko- Pirotechnicznego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Olsztyna.

 

Zaprezentowane zostało dynamiczne zatrzymanie pojazdu, którym poruszał się sprawca przestępstwa. Taktyka policjantów polegała na zablokowaniu samochodu sprawcy i sprawnym obezwładnieniu i zatrzymaniu kierowcy. Następnie funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu w trakcie którego w bagażniku ujawnili niebezpieczny pakunek. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z Zespołu Minersko- Pirotechnicznwego SPAP Olsztyn, którzy zabezpieczyli i zneutralizowali ładunek wybuchowy.

W trakcie konferencji nie zabrakło również pokazu tresury psów służbowych. Przewodnicy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz z Komisariatu Policji w Morągu zaprezentowali posłuszeństwo czworonożnych "funkcjonariuszy". Ogromne zaciekawienie wśród gości wzbudził również pokaz agresji psów oraz ich reakcji na komendy przewodnika podczas zatrzymywania niebezpiecznej osoby.

 

 

  • Policjanci KPP Ostróda podczas Konferencji Klas Mundurowych
  • Policjanci KPP Ostróda podczas Konferencji Klas Mundurowych
  • Policjanci KPP Ostróda podczas Konferencji Klas Mundurowych
  • Policjanci KPP Ostróda podczas Konferencji Klas Mundurowych