Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: "I TY możesz zostać policjantem!"- spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi

Kto może wstąpić do służby, jakie niezbędne wymagania należy spełnić oraz jak wygląda proces rekrutacji do Policji. Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli przedstawiciele ostródzkiej komendy podczas spotkania z uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie.

 

 

Wczoraj (12.03.2018) w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "I Ty możesz zostać policjantem!".

Młodzież z klasy policyjnej miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do służby w naszej formacji. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji, opisując dokładnie na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policyjny technik kryminalistyki na spotkanie zabrał walizkę ze sprzętem, który wykorzystuje do swojej codziennej pracy. Zawartość torby spotkała się z orgomnym zainteresowaniem. Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. jak wygląda pobieranie odcisków palców czy zbieranie śladów kryminalistycznych.

Następnie o swojej pracy opowiedzieli policjant z ostródzkiej drogówki oraz policyjny profilaktyk. Spotkanie było również doskonałą okazją, by przypomnieć młodzieży o odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach.