Ostróda: Nocny trening strzelecki policjantów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Nocny trening strzelecki policjantów

Na terenie strzelnicy IBiON w Ostródzie odbył się trening taktyczno-strzelecki dla policjantów. Było to kolejne szkolenie, które zostało zorganizowane w warunkach ograniczonej widoczności w ramach zintegrowanego rocznego systemu szkolenia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

W miniony piątek (16.02.2018) na strzelnicy IBiON w Ostródzie odbył policyjny trening taktyczno-strzelecki w ramach zintegrowanego rocznego systemu szkolenia. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z całego powiatu. Łącznie około 30% całego stanu etatowego ostródzkiej jednostki.

Kierownikiem strzelania był nadkom. Krzysztof Majewski. Warunki bezpieczeństwa omówił instruktor strzelań policyjnych asp. szt. Robert Horodyłowski.

Policjanci mieli do wykonania zadanie taktyczne polegające na strzelaniu programowym z broni osobistej w warunkach ograniczonej widoczności.

Policjant na każdym stanowisku służbowym musi umieć skutecznie strzelać bez względu na warunki zewnętrzne. Dlatego ćwiczenia strzeleckie organizowane w KPP Ostróda są nie tylko przy pięknym letnim słońcu ale także w zimie i nocą. Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie technicznym.

  • Nocny trening strzelecki policjantów KPP Ostróda
  • Nocny trening strzelecki policjantów KPP Ostróda
  • Nocny trening strzelecki policjantów KPP Ostróda