Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Podejrzany o oszustwa internetowe zatrzymany przez policjantów

Przed sądem odpowie 34- letni mieszkaniec Ostródy, który wystawił na sprzedaż komputer i nie wysłał kupującej towaru mimo otrzymanej zapłaty. Ponadto mężczyzna posługiwał się numerem telefonu, który kilka lat temu uzyskał również w wyniku oszustwa.

W miniony wtorek policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali mieszkańca Ostródy, który poprzez jeden z portali aukcyjnych wystawiał na sprzedaż sprzęt elektroniczny a po otrzymaniu pieniędzy nie wywiązywał sią z transakcji.

Tym razem sprawa dotyczyła komputera stacjonarnego który miał trafić do kupującej w Gorzowie Wielkopolskim. Podejrzany mimo otrzymanej zapłaty nie wysłał sprzętu. Poszkodowana zgłosiła sprawę na Policję w swoim mieście.

W toku prowadzonego postępowania policjanci szybko ustalili oszusta. Ponadto wyszło na jaw, że sprawca kontaktował się z oszukana kobieta za pomocą numeru abonenckiego, który zdobył kilka lat wcześniej również w wyniku oszustwa. 34- latek jako pracownik salonu jednego z operatorów komórkowych zawarł umowę na sfałszowane dane i wciąż posługiwał się uzyskanym w ten sposób numerem telefonu.

  • Sprzęt elektroniczny zabezpieczony przez policjantów KPP Ostróda
    Sprzęt elektroniczny zabezpieczony przez policjantów KPP Ostróda
  • Sprzęt elektroniczny zabezpieczony przez policjantów KPP Ostróda
    Sprzęt elektroniczny zabezpieczony przez policjantów KPP Ostróda

 

W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli komputer oraz telefony podejrzanego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34- latkowi zarzutów oszustwa. Jak okazuje się, mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.