Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Odblask to nie obciach! Spotkanie policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4

Profilaktyk wraz z policjantem ostródzkiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Olsztynie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z okazji "Dnia Bezpiecznego Internetu" funkcjonariusze omówili również zagrożenia, które dzieci i młodzież napotkać mogą w sieci i przypomnieli, że w internecie nikt nie jest anonimowy.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzają dzieci i młodzież z całego powiatu.

Wczoraj (06.02.2018) profilaktyk wraz z funckjonariuszem ostródzkiej drogówki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa z ruchu drogowym oraz wytłumaczyli, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Uczniowie dowiedzieli się również, że mimo, że nie są jeszcze kierowcami to również są uczestnikami ruchu drogowego, dlatego muszą pamiętać, że oprócz uprawnień jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mają również obowiązki.

 

6 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przedstawił uczniom czym jest cyberprzemoc oraz jak się przed nią uchronić. Policjantka tłumaczyła młodzieży, że oni sami, często nieświadomie, mogą nie tylko sprawić innym przykrość ale również za pośrednictwem interentu popełnić czyn karalny.