Ostróda: Policjanci odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Dzieci z przedszkola "Kraina Bajek" odbyły wyjątkową lekcję o bezpieczeństwie. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca policjanta oraz jaki sprzęt funkcjonariusze wykorzystują podczas służby. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wszystko to w ramach prowadzonej akcji "Bezpieczne ferie 2018".

Profilaktyk wraz z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili przedszkolaków z ostródzkiej "Krainy Bajek". Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej przez funkcjonariuszy akcji "Bezpieczne ferie 2018".

Policjanci opowiedzieli maluchom o swojej pracy. Pokazali również sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. Wizyta w przedszkolu to również doskonała okazja do przypomnienia najmłodszym podstawywych zasad bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się m. in. czemu należy nosić odblaski, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się w przypadku ataku psa. Funkcjonariusze przestrzegli również przedszkolaków przed rozmowami z obcymi osobami oraz przed przyjmowaniem od nich słodyczy, napojów czy drobnych prezentów.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów kolorowe odblaski.

  • Policjanci z KPP Ostróda odwiedzili przedszkolaków
  • Policjanci z KPP Ostróda odwiedzili przedszkolaków
  • Policjanci z KPP Ostróda odwiedzili przedszkolaków
  • Policjanci z KPP Ostróda odwiedzili przedszkolaków