Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Groził byłej partnerce i ich dziecku. Usłyszał zarzuty.

Za groźby kierowane pod adresem byłej partnerki i ich dziecku odpowie 21-latek. Mężczyzna poprzez wiadomości tekstowe sms miał grozić pokrzywdzonym pozbawieniem życia lub zdrowia. Groźby karalne to przestępstwo za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek (23.01.2018) do ostródzkiej komendy przyszła młoda kobieta, która  powiadomiła policjantów o groźbach, które pod jej i jej córki adresem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Ostróda. Jak się okazało, mężczyzna ten to były partner kobiety. Za pomocą wiadomości tekstowych sms groził kobiecie pozbawieniem życia oraz spaleniem.

Mieszkaniec gminy Ostróda już następnego dnia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Funkcjonariusze do czasu zakończenia się sprawy wnioskowali  o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. W dniu wczorajszych sąd przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec 21-latka dozór oraz zakaz zbliżania się.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.