Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Akt oskarżenia za uprawianie i odpłatne udzielanie małoletnim środków odurzających.

Ostródzcy policjanci wraz z prokuratorem zakończyli aktem oskarżenia sprawę dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o uprawianie i udzielanie narkotyków. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed Sądem. Grozi im kilka lat pozbawienia wolności.

Na przełomie października i listopada 2016r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali do wyjaśnienia dwóch nieletnich podejrzanych o posiadanie narkotyków. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci znaleźli u podejrzanych środki ustawowo zabroione. Materiały zgromadzone w tej sprawie zostały skierowane do Sądu Rodzinnego w Ostródzie.

Sprawa jak się okazało była rozwojowa, a policjanci ustalali kolejne osoby, które handlowały narkotykami. Wielomiesięczne śledztwo w tej sprawie pozwoliło na skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko dwom osobom podejrzanym o uprawianie i odpłatne udzielanie środków psychotropowych i narkotyków małoletnim. Osoby podejrzane to 30- i 23 letni mężczyźni, mieszkańcy gminy Grunwald.

Dowody zebrane w trakcie śledztwa ujawniły jeszcze sześć osóby, które również były zamieszane w rozprowadzanie środków odurzających oraz ich posiadanie. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Grunwald w wieku od 18 do 23 lat oraz 30 - letni mieszkaniec powiatu iławskiego.

Cała szóstka usłyszała zarzuty do których się przyznała. Za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających grozi im do kilku lat pozbawienia wolności.