Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: I Zawody Policjantów Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego w Pływaniu Stylem Dowolnym na Dystansie 50m o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

Wczoraj na basenie Morąska Perła w Morągu odbyły się I Zawody Policjantów Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego w Pływaniu Stylem Dowolnym na Dystansie 50m o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Najlepszym pływakiem wśród funkcjonariuszy okazał się st. post. Maciej Zabłotny z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Serdecznie gratulujemy!

Wczoraj (20.12.2017) na basenie Morąska Perła w Morągu odbyły się I Zawody Policjantów Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego w Pływaniu Stylem Dowolnym na Dystansie 50m o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Przygotowaniem tego przedsięwzięcia zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie we współpracy z Komisariatem Policji w Morągu. Do grona organizatorów dołączył również Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski oraz jego zastępca Leszek Biernacki, którzy ufundowali upominki dla uczestników zawodów. Patronat honorowy nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie - insp. Tomasz Klimek.

Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu funkcjonariuszy z całego województwa. W większości męskim gronie znalazły się także dwie policjantki. Po krótkiej rozgrzewce uczestników, rywalizacja rozpoczęła się na dobre. Zawody odbyły się w kategorii open. Policjanci do pokonania mieli 50 metrów basenu stylem dowolnym.

Najlepszym pływakiem wśród funkcjonariuszy garnizonu warmińsko - mazurskiego okazał się st. post. Maciej Zabłotny z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Tuż za nim, na pozostałych stopniach podium stanęli: asp. szt. Przemysław Kapała oraz asp. szt. Tomasz Kwaśny. Obaj z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Puchary za czwarte i piąte miejsce otrzymali mł. asp. Wojciech Paśnikowski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz sierż szt. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Burmistrz Morąga przygotował pamiątkowe puchary dla startujących z zawodach kobiet.

Wszyscy uczesnicy otrzymali również ufundowane przez niego upominki.

Były to pierwszy tego typu zawody organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie i na pewno nie ostatnie. Zawodnicy pokazali wysoki poziom i kolejny raz pokazali, że policjanci oprócz sumiennego wykonywania swoich służbowych obowiązków są również świetnymi sportowcami.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!