Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Dzielnicowi z ratownikiem Ochotniczej Straży Pożarnej pomagali potrąconej kobiecie

Dzielnicowi z Ostródy podczas służby najechali na wypadek. Kierowca seata potracił 46-latkę, która wbiegła wprost pod jego pojazd. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc potrąconej kobiecie. Funkcjonariusze wraz z ratownikiem Ochotniczej Straży Pożarnej, który pojawił się na miejscu zdarzenia nie tylko udzielali jej pierwszej pomocy, ale potem zabezpieczyli miejsce wypadku i ustali świadków zdarzenia.

W czwartek, 09.11.br., około godz. 17.30 podczas służby dzielnicowi  Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Ostródy najechali na wypadek. Kilkadziesiąt sekund wcześniej na ulicy 11 Listopada kierowca seata potrącił kobietę, która wbiegła wprost pod jego pojazd. Funkcjonariusze od razu ruszyli na pomocą i zabezpieczyli miejsce wypadku. Kiedy zbliżyli się do miejsca, kobieta leżała na jezdni. Na miejscu wypadku był już ratownik z Ochotniczej Straży Pożarnej, który tak jak oni ruszył jej z pomocą. Wspólnie sprawdzili czy kobieta oddycha, wstępnie ocenili jej obrażenia i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Zajmowali się ranną 46-latką do czas przyjazdu załogi pogotowia.

Policjanci skupili się też na policyjnej pracy ustalając okoliczności zdarzenia i świadków wypadku. Kobieta trafiła do szpitala. Obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu.