Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zarzut i akt oskarżenia za kradzież rozbójniczą wobec 20-latka

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przeciwko mieszkańcowi Ostródy. Młody mężczyzna szarpiąc się i wyrywając wybiegł z supermarketu ze skradzionym alkoholem. Po interwencji pracownika sklepu i funkcjonariuszy agresywny 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu ostródzcy kryminalni pod nadzorem prokuratury zakończyli sprawę 20-letniego mieszkańca miasta, który kilka tygodni temu próbował uciec ze sklepu ze skradzionym alkoholem. Pracownik ochrony widząc to, próbował zatrzymać mężczyznę, który zaczął się z nim szarpać i wyrywać. Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Sprawcą kradzieży okazał się 20-letni mieszkaniec miasta.

Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi miasta grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.