Ostróda: Wniosek o areszt dla sprawcy przemocy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Wniosek o areszt dla sprawcy przemocy

Zarzutami za znęcanie się nad żoną zakończyła się interwencja policjantów w stosunku do 38- letniego mieszkańca gminy Dąbrówno. Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci złożyli do prokuratury wniosek o areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie został powiadomiony o awanturze do której doszło w jednym ze sklepów w powiecie iławskim. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą oraz jej męża. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Jak ustalili mężczyzna przyjechał do sklepu w którym kobieta pracuje i wszczął awanturę. Wtedy zgłaszająca powiedziała funkcjonariuszom, że jej mąż stosuje już od wielu lat przemoc domową. Z uwagi, że obydwoje są mieszkańcami naszego powiatu zawiadomienie o znęcaniu kobieta złożyła w Iławie a następnie zostało ono przesłane do Komendy Powiatowej w Ostródzie a mężczyzna z interwencji zabrany i osadzony w ostródzkim policyjnym areszcie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że od 2012 roku mężczyzna jej ubliża, szarpie i uderza.

Wczoraj po zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 38-latkowi zarzut do którego się przyznał. W dniu dzisiejszym kryminalni wnioskowali dodatkowo o areszt.

Teraz za popełnione przestępstwo 38-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.