Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Policjanci wzięli udział w akcji profilaktycznej „Trzeźwy kierowca”

Ostródzcy policjanci podczas „Dni Miłakowa” wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczestniczyli w działaniach profilaktycznych, które wpisywały się w program „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Podczas festynu policjanci i przedstawiciele komisji rozmawiali z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konsekwencji wynikających z nadużywania alkoholu. (Film)

W tym roku po raz pierwszy podczas festynu odbywającego się w ramach „Dni Miłakowa” przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z ostródzkim policjantami przeprowadzili akcję profilaktyczną związaną z propagowaniem trzeźwości kierowców. Działania skierowane zostały do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z dróg, dlaczego należy nosić odblaski oraz jakie zagrożenia mogą napotkać w czasie wakacji. Policjanci i przedstawiciele komisji w trakcie każdego spotkania oprócz przekazywania treści związanych ze szkodliwością spożywania alkoholu, zapoznawali młodzież z tym aspektem ich pracy, który jest bezpośrednio związany z trzeźwością osób, w tym kierujących pojazdami.

 

 

Nie zapomniano też o dorosłych, którzy mieli okazję wykazać się znajomością najnowszych przepisów ruchu drogowego jak też spróbować swoich sił w alkogoglach, które ukazują jak człowiek widzi pod działaniem alkoholu. Ponadto każdy z uczestników w symulatorze zderzeń mógł poczuć na sobie siłę, jaka działa przy zderzeniu z niewielką prędkością w przeszkodę. Mógł przekonać się dlaczego zapięcie pasów bezpieczeństwa jest pierwszą i najważniejszą czynnością, którą powinien wykonać każdy po wejściu do samochodu. Na placu nie zabrakło też miasteczka rowerowego i symulatora dachowania.

W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie zaprezentowany został policyjny radiowóz, a także sprzęt, który służy im w codziennej pracy oraz materiały edukacyjne, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas spotkania każdy mógł osobiście sprawdzić, jak działają poszczególne przyrządy. Przedsięwzięcie to doskonale wpisało się w działania „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.