Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Odpowie za uprawę konopi indyjskich i posiadanie blisko 300 gramów marihuany

Ostródzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania 27-latka oprócz narkotyków policjanci znaleźli amunicję, maskę oraz broń. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu uprawiał konopie indyjskie nie tylko w pokoju ale również na małej plantacji niedaleko domu. Teraz 27-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. (Film)

Wszystko zaczęło się od zatrzymania 27-latka. Od pewnego czasu kryminalni z ostródzkiej komendy podejrzewali, że mężczyzna może zajmować się przestępczością narkotykową. W miniony piątek (21.07.2017r.) policjanci zapukali do drzwi jego domu położonego w gminie Miłomłyn.

W jednym z pokoi policjanci znaleźli foliowy worek, w którym było blisko 300 gramów marihuany, krzewy konopi indyjskich oraz maskę i rewolwer. Chwilę później okazało się, że niedaleko domu znajduje się mała plantacja konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 7 takich krzewów. Jak wynika z opinii biegłego, można było z nich przygotować nawet 700 porcji tego narkotyku.

 

 

27-latek usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Za te przestępstwa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mieszkańcowi powiatu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżali okaże się, że meżczyzna nielegalnie posiadał broń i amunicję, to w krótce może wzbogacić się o kolejny zarzut.