Ostróda: Kierowco „Łapki na kierownicę” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kierowco „Łapki na kierownicę”

Ostródzcy policjanci podczas długiego weekendu realizowali działania kontrolno-edukacyjne. Oprócz zintensyfikowanych kontroli pojazdów pod kątem przekraczania prędkości mundurowi przekazywali kierującym ulotki edukacyjne „Łapki na kierownicę” w związku z ogólnopolską kampanią profilaktyczną. Działania mają służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach.

W dniach od 14 do 16 lipca podczas prowadzonej akcji „prędkość” na terenie powiatu ostródzkiego policjanci przypominali kierowcom o kampanii "Łapki na kierownicę".

Podstawowym jej celem jest uświadomienie kierującym pojazdami o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą trzymanie w ręku telefonu komórkowego w czasie prowadzenia auta. Dlatego policjanci ostródzkiej drogówki podczas wzmożonych kontroli kierujących w czasie trwającego weekendu, rozdawali kierującym ulotki uświadamiające o tym, że używanie telefonu komórkowego nie jest bezpośrednią przyczyną, jednak właśnie rozproszenie uwagi telefonem częstokroć prowadzi do nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi, niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, a w konsekwencji do wypadku, czy kolizji na drodze. Akcja ma też przekonać pasażerów, by to właśnie oni wyręczali kierowców w odbieraniu telefonów w czasie jazdy.