Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Szczęśliwy finał poszukiwań 61-latki. Policjanci odnaleźli ją w parku

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 61-letniej mieszkanki Morąga, który nie wróciła do domu. Kobieta w minioną środę wyszła z mieszkania swojej szwagierki i nie wróciła do domu ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wczoraj około godziny 20:00 została odnaleziona przez policjantów i przekazana rodzinie.

Wczoraj około godziny 16:00 na Komisariat Policji w Morągu przyszedł mężczyzna aby zgłosić zaginięcie swojej żony. 61-letnia kobieta dzień wcześniej około godziny 14:00 wyszła z mieszkania swojej szwagierki i nie wróciła do domu ani nie nawiązała kontaktu z rodzina.

W związku z otrzymaną informacją natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Na terenie Morąga został ogłoszony alarm. Sytuacja była bardzo poważna. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Morąga oraz funkcjonariuszy Zawodowej Straży Pożarnej z Jednostki Wojskowej z Morąga oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żabiego Rogu.

Zaraz po odprawie wszyscy funkcjonariusze rozpoczęli penetrację miasta. Poszukiwania trwały również na terenach zalesionych na obrzeżach miasta i na terenie gminy Morąg. Do włączenia do akcji poszukiwawczej przygotowywany był dron oraz policyjne psy tropiące.

Około godziny 20:00 w parku w Morągu policjanci znaleźli zaginioną kobietę.  Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia i po przebadaniu kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.


ak